دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید ماوس گیمینگ؛ بهترین مدل‌ها در تمام رده‌های قیمتی

ماوس (Mouse) را می‌توان یکی از کلیدی‌ترین تجهیزات یک گیمر با کامپیوتر دانست. هرچه ماوس شما بهتر باشد می‌توانید دقیق‌تر نشانه‌گیری کرده و سریع‌تر دشمنان خود را نابود کنید. نکته اینجاست که به طور کلی ماوس کاربرد بسیار زیادی دارد. همینطور اینکه نه تنها در بازی بلکه در کارهای روزمره با دستگاه نیز کاربرد داشته و یک ماوس خوب توانایی انجام همه‌ی کارها را به بهترین نحو دارد.

ماوس‌های گیمینگ مانند بسیاری از تجهیزات دیگر که مخصوص بازی هستند، خاص هستند. به این معنا که دارای قابلیت‌های متنوع و مربوط به گیمینگ بوده تا بتوان از آن‌ها در بازی‌های مختلف استفاده کرد. برای مثال دقت ماوس‌های گیمینگ از ماوس‌های دیگر بیشتر است. حال در ادامه به تمامی این موارد با دقت خواهیم پرداخت.

ماوس‌های گیمینگ به شکلی طراحی شده‌اند که از لحاظ ارگونومی برای دست بسیار مناسب باشند. شما قرار است از این وسایل استفاده زیادی کرده و به همین دلیل نباید دستتان مورد آزار قرار بگیرد. با این حال به دلیل دقت و سرعت بالا در بهترین حالت از لحاظ ارگونومی نیستند. یعنی از لحاظ ارگونومی ماوس‌های بهتری بوده ولی دقت کمتری دارند. حال در این متن ما تلاش کردیم تا بهترین ماوس گیمینگ را به شما ارائه دهیم.

ماوس گیمینگ چیست؟

به طور کلی شما می‌توانید از هر ماوسی برای بازی کردن استفاده کنید. بحث اصلی اینجاست که ماوس‌های گیمینگ نسبت به بقیه در چند بخش تفاوت زیادی دارند. اول دقت است. دقت این ماوس‌ها به شدت زیاد است. دلیل آن هم منطقی است. شما برای اینکه سریع نشانه‌گیری کرده و به سمت هدف شلیک کنید، نیاز به دقت بالایی دارید. از طرفی این دقت زیاد سرعت شما را نیز بالاتر خواهد برد.

بخش دیگری که ماوس‌های گیمینگ تفاوت دارند، دکمه‌های اضافه است. ماوس‌های گیمینگ همگی دارای چندین دکمه اضافه هستند که حتی برخی به ۱۱ دکمه هم می‌رسند. این دکمه‌ها در موارد زیادی به شما کمک خواهند کرد. برای مثال شما می‌توانید یک دست خود را منحصراً برای حرکت کرکتر گذاشته و اعمال دیگر را با ماوس انجام دهید.

موارد دیگری که ماوس‌های گیمینگ با ماوس‌های دیگر تفاوت دارند در زمینه ظاهری است

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *